Projekty unijne

Agencja Rozwoju Regionalnego w Bielsku-Białej od lat jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Agencji Rozwoju EURADA w Brukseli. 
Nasi przedstawiciele zasiadają zarówno w zarządzie stowarzyszenia, jak i w Radzie Dyrektorów. Daje nam to bezpośrednią możliwość współtworzenia polityki Unii Europejskiej oraz wdrażania najnowszych inicjatyw. 
Co więcej, jesteśmy częścią sieci międzynarodowych laboratoriów innowacji 3D - FabLabNet, by zwiększać zdolności innowacyjne lokalnych społeczności. Czynny udział w europejskiej sieci hubów cyfrowych możemy być bliżej nowoczesnej edukacji i wnieść wkład w biznes, zintegrowany z systemem innowacji. 
Zostaliśmy prekursorami wdrażania nowoczesnych rozwiązań pro-ekologicznych i współzałożycielami Covenant of Mayors w Brukseli.

Agencja Rozwoju Regionalnego w Bielsku-Białej od początku swojej działalności realizuje różnego rodzaju projekty wspierające rozwój subregionu południowego województwa śląskiego, podnoszące jego konkurencyjność oraz wspierające rozwój kompetencji. Podejmuje także działania na rzez samowystarczalności energetycznej, inteligentnych specjalizacji w subregionie i promocji na arenie międzynarodowej. Projekty realizowane są w ramach programów Horyzont 2020, Interreg Europa, Interreg IIIC, Programy  Współpracy Transgranicznej SK-PL oraz CZ-PL, Program Baltic Sea Region, International Urbact Cooperation, Leonardo da Vinci Programme. W sumie zrealizowano ponad 50 różnego rodzaju projektów własnych oraz projektów wspólnie z organizacjami samorządowymi, miastem Bielsko-Biała i organizacjami przedsiębiorców.
Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. realizuje również działania na rzecz wspierania współpracy międzynarodowej, w tym także związanej z wdrażaniem najlepszych praktyk i nawiązywania kontaktów gospodarczych.

Ta strona używa cookie

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zgadzam się
Polityka prywatności