Młodzi Kreatywni Cyfrowo

Młodzi Kreatywni Cyfrowo

Nie mam firmy Samorząd

Termin projektu

Od 01 stycznia 2021 do 31 grudnia 2022

Opis projektu

Dzieci biorące udział w projekcie wejdą w świat technologii wykraczający poza ich dotychczasowe doświadczenia, będą miały stworzoną przestrzeń do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie nowych technologii, dzielenia się posiadanymi umiejętnościami, wzajemnego poznawania się, a także nawiążą wzajemne relacje za pomocą sieci internetowych z rówieśnikami polskimi i czeskimi, co pomimo obecnej sytuacji pandemicznej, sprzyjać będzie integracji.


Dobrze wykorzystywana przez dziecko przestrzeń internetu może być dla niego szansą rozwoju edukacyjnego, społecznego czy w przyszłości - zawodowego, zaś codzienne używanie kreatywnych aplikacji, programów, informatycznych rozwiązań przyczyniać się może do zwiększania jego kompetencji cyfrowych, osiągania lepszych wyników w nauce, nawiązywania nowych znajomości czy kreatywnego spędzania czasu wolnego.

Sprawność posługiwania się komputerem i smartfonem, już u dzieci jest dość wysoka. To idealny pretekst by wykorzystać ją, nie do bezproduktywnego zabijania czasu, a do rozwijania dziecięcych umiejętności oraz odkrywania i doskonalenia zainteresowań w tym ważnym okresie ich rozwoju intelektualnego. Nowe technologie mogą efektywnie dostarczać wiedzę, zaspokajać naturalną ciekawość świata i uczyć kreatywności.

Młodzi ludzie uczestniczący w projekcie będą mogli, korzystając z możliwości jakie dają technologie cyfrowe, w pełni wykorzystywać swój potencjał, nawiążą kontakty i przyjaźnie transgraniczne i zdobędą nowe umiejętności. Dzięki internetowi będą mogli poznawać nowe miejsca i kulturę swoich sąsiadów. Działania projektowe będą prowadzić do zacieśniania więzi pomiędzy rówieśnikami pogranicza polsko-czeskiego.

Forma wsparcia

Partnerstwo:

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Bielsku-Białej (PL)
Základní škola a mateřská škola Dobratice, okres Frýdek- Místek, příspěvková organizace (CZ)

Mikroprojekt „Młodzi Kreatywni Cyfrowo“ jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska - Polska 2014-2020 oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy

Grupa docelowa

Dzieci i młodzież z pogranicza polsko-czeskiego

Paulina DACZKOWSKA
Dział Projektów i Doradztwa, Specjalista
Jan SIENKIEWICZ
Dział Projektów i Doradztwa, Dyrektor / Prokurent
Patrycja WĘGRZYN
Dział Projektów i Doradztwa, Specjalista
Patrycja WODYK
Dział Projektów i Doradztwa, Specjalista

Zainteresował Cię ten temat? Skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza.

Ta strona używa cookie

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zgadzam się
Polityka prywatności