środa, 30 listopada 2022

Startup Podbeskidzie zorganizował 41 event Upgrade Your Business

Startup Podbeskidzie zorganizował 41 event Upgrade Your Business - Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprezentowała narzędzia rozwoju biznesu

Podczas 41 eventu z cyklu Upgrade Your Business, zorganizowanego 24 listopada 2022 r. przez Startup Podbeskidzie, uczestnicy zapoznawali się z różnymi możliwościami finansowania rozwoju biznesu. W spotkaniu uczestniczyło ponad 110 osób.

Temat finansowania rozwoju firmy jest kluczowy i niezbędny dla każdego przedsiębiorcy. Wielu osobom może wydawać się on niełatwy, ale przedsiębiorcy nie muszą się z nim mierzyć sami.

Jako partner merytoryczny, Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprezentowała podczas spotkania wybrane narzędzia finansowania biznesu. Prezes Agencji, pan Maciej Jeleń, omówił Beskidzki Akcelerator Technologiczny (BAT) oraz pożyczki płynnościowe POIR dla MSP, o które przedsiębiorcy mogli aplikować w marcu tego roku.

 


BAT jest to fundusz zalążkowy wspierający innowacyjne przedsięwzięcia w postaci wejść kapitałowych, stworzony w ramach Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w 2009 roku w oparciu o unijne środki pomocowe. Jest on kontynuacją Projektu „TechnoBIT Venture - wiedza i kapitał dla innowacji” współfinansowanego w ramach Działania 3.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Więcej informacji o BAT można znaleźć pod linkiem:  
https://arrsa.pl/pl/oferta/Finansowanie/fundusz-zalazkowy-bat 

Pożyczki płynnościowe POIR to narzędzie uruchomione w 2020 r., sfinansowane w ramach reakcji Unii Europejskiej na pandemię COVID-19 - inicjatywy REACT-EU dzięki projektowi realizowanemu przez Bank Gospodarstwa Krajowego SA w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, na podstawie umów z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej. Konsorcjum 9 regionalnych instytucji otoczenia biznesu utworzone przez Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. zostało wybrane w trybie przetargu jako jeden z dwóch Pośredników finansowych dla województwa śląskiego dla programu pożyczek płynnościowych POIR. Nabór aplikacji pożyczkowych w ramach programu odbył się początkiem marca 2022 r. Na chwilę obecną środki zostały w pełni wykorzystane.

Więcej informacji o pożyczkach płynnościowych POIR i konsorcjum stworzonym przez Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. można znaleźć pod linkiem:  
https://arrsa.pl/pl/aktualnosci/pozyczka-plynnosciowa-poir 

Zainteresował Cię ten temat? Skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza.