poniedziałek, 3 czerwca 2024

Europa uczy się od nas - prezentacja na EUI Capacity Building Event

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Bielsku-Białej została zaproszona o zaprezentowanie swoich działań na rzecz rozwoju ekosystemu innowacji w ramach przedstawiania dobrych praktyk.

Na zaproszenie European Urban Initiative wzięliśmy udział w wydarzeniu Leveraging Innovation Ecosystems for Sustainable Cities: an EUI Capacity Building Event, które odbywało się 29 i 30 maja 2024 r. w Tampere w Finlandii. 
Podczas eventu Patrycja Węgrzyn zaprezentowała działania naszej Agencji w zakresie tworzenia ekosystemu innowacji w Invest in Bielsko-Biała w oparciu o realizowane przez nas projekty i z udziałem lokalnych instytucji, organizacji i społeczności. 

Pokazaliśmy naszą drogę od:

  • otwarcia w 2014 r. FabLab Bielsko-Biała – przestrzeni kreatywnej wyposażonej w innowacyjną technologię druku 3D,

przez:

  • projekty w których testowaliśmy w małej skali formaty edukacyjne, szkoleniowe i eventowe w zakresie wdrażania innowacji i rozwoju przedsiębiorczości
  • projekty, w ramach których tworzyliśmy lokalne grupy robocze dzięki czemu dopasowywaliśmy międzynarodowe formaty do lokalnego kontekstu jak URBACT InFocus, AS TRANSFER czy TechDiversity
  • lokalne formaty, które współtworzymy – jak BBdays4.IT czy #ITwGorach
  • projekt Silesia Smart Systems w ramach którego wspieramy transformację cyfrową przedsiębiorstw

aż wreszcie po:

  • stworzoną przez ARR koncepcję Beskidzkiego Hubu: Centrum innowacji Cyfrowych i Nowoczesnych Technologii wraz z lokalnymi inkubatorami przedsiębiorczości i wspierania firm typu startup, który już wkrótce powstanie w naszym subregionie, a który z pewnością będzie projektem dynamizującym rozwój nowoczesnej gospodarki i ekosystemu innowacji Podbeskidzia.

Wydarzenie było doskonałą okazją do nawiązania kontaktów, które z pewnością zaowocują nowymi, innowacyjnymi projektami w przyszłości.

Cieszymy się, że przykład naszych działań mógł stać się inspiracją dla miast w Finlandii oraz w całej Europie!

Zainteresował Cię ten temat? Skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza.