środa, 17 stycznia 2024

Przyjemne z pożytecznym: Śniadanie Noworoczne Branży IT Podbeskidzia

O czym rozmawiali przedstawiciele branży IT Podbeskidzia przy śniadaniu noworocznym? O przyszłości i współpracy!

Liczna frekwencja na śniadaniu noworocznym branży IT Podbeskidzia świadczy o tym, jak bardzo potrzebna jest współpraca i bezpośredni kontakt z żywym człowiekiem.
Śniadanie odbyło się we wtorek 16 stycznia 2024 r. w Książnicy Beskidzkiej. Organizatorami i partnerami wydarzenia byli: Bielsko-Biała 2029 Europejska Stolica Kultury, Książnica Beskidzka, Beskidzka Izba Gospodarcza (https://www.cci.pl), Fundacja Startup Podbeskidzie (https://www.startuppodbeskidzie.pl/) , Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. (ARRSA), Jantar Sp. z o.o. (https://jantar.pl/), Rekord Systemy Informatyczne (https://www.rekord.com.pl/), Da Vinci Studio Software House (http://www.davinci-studio.com/), FCNT (https://www.fcnt.eu/) oraz BBdays4.IT (https://bbdays4.it/).
Podczas wydarzenia Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski podkreślił znaczenie sektora IT w rozwoju miasta, a Przemysław Targosz i Piotr Szymura przedstawili planowane formy dalszej współpracy branży. Goście zapoznali się również z wnioskami z 2. edycji Raportu Startupy i Firmy IT z regionu Podbeskidzia i koncepcją miasta na temat działań związanych z transformacją cyfrową w kontekście starań Bielska-Białej o miano Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Na zakończenie spotkania Prezes Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.  Maciej Jeleń przedstawił koncepcję Beskidzkiego Hubu Innowacji Cyfrowych, który w przyszłości będzie platformą współpracy branży w formule klastra IT.
 

Zainteresował Cię ten temat? Skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza.