czwartek, 26 października 2023

Pierwsze kroki w KSeF

KSeF to wyzwanie, jednak odpowiednio przygotowane, zapewni płynne przejście do nowego systemu i zachowanie zgodności z przepisami podatkowymi. Jakie zatem kroki musi podjąć firma, aby gładko przejść przez cały proces?

Krajowy System Obsługi e-Faktur (KSeF) będzie wdrażany już od 1 lipca 2024 r. Czas na przygotowanie firmy szacuje się na 6-12 tygodni.

PFR wraz z firmą Symfonia organizują warsztaty poświęconych nadchodzącym zmianom, jakie będą obowiązywały przedsiębiorców, czyli e-fakturowaniu oraz Krajowemu Systemowi E-faktur (KSeF). Warsztaty mają wesprzeć firmy w przygotowaniu się do nowego obowiązku i w dalszej drodze ku digitalizacji. Celem warsztatów jest przekazanie praktycznej wiedzy dotyczącej efektywnego korzystania z systemu oraz wyjaśnienia zasad wystawiania i przechowywania elektronicznych faktur. Dodatkowo zostaną wyjaśnione wymogi prawne, z którymi będzie musiała zmierzyć się organizacja.

Poznaj korzyści dla Ciebie i Twojej firmy:

  • Zrozumiesz zmiany prawne idące za KSeF,
  • Założysz oficjalne konto w KSeF i zrozumiesz, jak wygląda proces wystawiania i odbierania faktur w systemie,
  • Dowiesz się, jak zaprojektować lub dostosować procesy obiegu dokumentów w swojej firmie,
  • Poznasz narzędzia, które zautomatyzują Twoje codzienne obowiązki,
  • Przećwiczysz funkcjonalności systemu KSeF pod okiem Eksperta,
  • Zyskasz gotowość operacyjną do wdrożenia KSeF w swojej organizacji.

Za stronę merytoryczną warsztatów odpowiada firma Symfonia.

Warsztaty są organizowane w ramach zespołu Sieć Firm Przyszłości PFR. Program Sieć Firm Przyszłości PFR jest odpowiedzią na wyzwania przedsiębiorców w obszarach cyfryzacji, innowacji i transformacji energetycznej. Zespół stworzył ofertę dla dużych firm, które chcą rozwijać kompetencje swoich pracowników, aby lepiej identyfikować wyzwania, usprawnić procesy planowania i wdrażania zmian. Zapisy trwają do 23 listopada 2023 r.

Więcej informacji nt. warsztatów, prowadzącego oraz ceny oraz zapisy:

https://pfrsa.pl/aktualnosci/pierwsze-kroki-w-ksef-warsztaty-dla-firm.html

Zainteresował Cię ten temat? Skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza.