wtorek, 8 marca 2022

Nabór wniosków na pożyczki płynnościowe POIR zakończony

Wnioski można było składać do północy 7 marca 2022 r.

Uprzejmie informujemy, że w nabór wniosków na pożyczki płynnościowe POIR został zakończony w dniu 7 marca 2022 r. o godzinie 24:00:00. Łączna wartość wszystkich złożonych wniosków wyniosła ponad 151 mln zł (375% alokacji).

W poniedziałek, 3 marca 2022 r. o godzinie 13:14 lista wniosków złożonych przekroczyła 320% łącznego limitu środków przyznanego Konsorcjum stworzonemu przez dziewięć podmiotów tj. Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. z siedzibą w Bielsku-Białej (Lider Konsorcjum), Agencję Rozwoju Lokalnego S.A. z siedzibą w Sosnowcu, Agencję Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A., Rudzką Agencję Rozwoju „Inwestor” Sp. z o.o. z siedzibą w Rudzie Śląskiej Stowarzyszenie „Bielskie Centrum Przedsiębiorczości” z siedzibą w Bielsku-Białej, Fundację Rozwoju Regionu Rabka z siedzibą w Rabce, Stowarzyszenie „Samorządowe Centrum Przedsiębiorczości i Rozwoju” w Suchej Beskidzkiej, Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej Sp. z o.o. z siedzibą w Oświęcimiu oraz Agencję Rozwoju Małopolski Zachodniej S.A. z siedzibą w Chrzanowie.

Wnioski przyjęte po przekroczeniu 250% przyznanej alokacji zostały zarejestrowane, ale znajdować się będą poza listą podstawową i listą rezerwową. Zgodnie z Regulaminem, przedsiębiorcy według kolejności z listy podstawowej i rezerwowej będą otrzymywać informację, który z członków Konsorcjum będzie dokonywał oceny i podejmował decyzję w sprawie złożonego wniosku.

Pożyczki płynnościowe POIR skierowane są do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. W naborze mogły brać udział przedsiębiorstwa działające na terenie województwa śląskiego, które dotknięte zostały skutkami pandemii COVID-19.

 

 

Zainteresował Cię ten temat? Skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza.