czwartek, 9 czerwca 2022

Jwave – Silesia RFID Hub już otwarty!

ARR S.A. została partnerem kolejnego innowacyjnego przedsięwzięcia w regionie - firma Jantar oficjalnie zainaugurowała działalność hubu, w którym technologia RFID będzie dostępna dla każdego!

8 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie Jwave Silesia RFID Hub – laboratorium, w którym można zobaczyć i przetestować jak technologia RFID może być wykorzystywana w różnych branżach.

Specjalnie zaaranżowana przestrzeń, po brzegi wypełniona nowoczesną technologią, służyć będzie przedsiębiorcom z regionu, którzy planują wdrożenia w zakresie RFID. Jak podkreślał Prezes firmy Jantar Przemysław Targosz, hub będzie także miejscem spotkań, wymiany doświadczeń oraz przestrzenią szkoleniowo-warsztatową, w której wszyscy chętni będą mogli zgłębiać swoją technologiczną wiedzę.

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. od początku była aktywnie zaangażowana w realizację innowacyjnej wizji firmy Jantar. Siedziba Jwave znajduje się na 2. piętrze biurowca BIT, w przestrzeni biurowej, która została specjalnie zaadaptowana pod działalność hubu.

Podczas oficjalnego otwarcia, Prezes Maciej Jeleń składając gratulacje na ręce Przemysława Targosza, podkreślał spójność koncepcji funkcjonowania Jwave z planami ARR S.A. w zakresie budowania kompetencji technologicznych i rozwijania innowacyjnego potencjału regionu.

Współpraca z Jwave będzie uzupełnieniem do oferty technologicznej ARR S.A. w ramach FabLab Bielsko-Biała, którego działalność skupia się na druku 3D i szybkim protoypowaniu.

Ponadto, ARR S.A. wspólnie z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz instytucjami z sektora nauki, B+R oraz wspierającymi przedsiębiorczość w regionie, tworzy konsorcjum Silesia Smart Systems Hub Innowacji Cyfrowych. SSS-DIH będzie działał w formule one-stop-shop dla przedsiębiorców i wszystkich zainteresowanych szeroko rozumianą transformacją cyfrową. 
 

Zainteresował Cię ten temat? Skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza.