EU Industry Week 2022
piątek, 18 lutego 2022

EU Industry Week 2022

Temat eventu: Industry 5.0 - Human vs. Technology

LINK DO REJESTRACJI

Część: Human  

Ludzkie oblicze IT – co musisz wiedzieć, żeby zacząć pracę w branży?  
HR – onboarding – team buliding – jak to działa?   
Kiedy: 02.03.2022, 9.30 – 12.00  
Gdzie: Mono Bistro, ul. Barlickiego 13, Bielsko-Biała + on-line na kanale YouTube Agencji Rozwoju Regionalnego

W I edycji EU Industry Week w 2021 koncentrowaliśmy się na technologiach przemysłu 4.0 i IT pokazując case studies dotyczące konkretnych technologii i firm, które je oferują (link do video z wydarzenia na YT).   
Podczas EU Industry Week 2022 skupiamy się na człowieku i jego kompetencjach w kontekście pracy w branży IT i szerzej – w zakresie cyfrowej transformacji. Jednak nie tylko na kompetencjach technicznych, ale przede wszystkim na kompetencjach miękkich oraz na tym jak wygląda kariera w branży nowoczesnych technologii. Pokażemy perspektywę z obu stron biurka – zarówno rekruterów jak i osób, które z sukcesem aplikowały na stanowiska w branży.

W ramach eventu zorganizowane zostaną panele dyskusyjne z praktykami z branży, którzy powiedzą jak onboarding i praca w IT wygląda od kuchni. Z drugiej strony, chcemy pokazać success stories osób, które jeszcze niedawno studiowały na lokalnej uczelni, a teraz pracują przy superciekawych, globalnych projektach! Co zaskoczyło – pozytywnie i negatywnie? Co było najtrudniejsze w dostaniu się na wymarzone stanowisko? Jakie są benefity pracy w branży IT?

Event będzie miał formułę hybrydową – stacjonarnie zapraszamy do Mono Bistro, poza dużą dawką wiedzy zapewniamy również pyszną kawę! Ilość miejsc jest ograniczona, więc zapiszcie się jak najszybciej!  
Całe wydarzenie będzie również transmitowane live na kanale YouTube Agencji Rozwoju Regionalnego.   
 

Część: Technology  

Technologiczny side-event:  
Kiedy: 24.02.2022, LEGO – 9.00 – 12.30, Arduino: 13.00 – 16.30  
Gdzie: FabLab Bielsko-Biała, ul. Cieszyńska 365 bud. B, Bielsko-Biała  
Nie zapominamy jednak całkowicie o technologii – jako side-event organizujemy warsztaty technologiczne w FabLab Bielsko-Biała! Będzie na luzie i bez trudnych pytań – tylko zabawa! Mamy do dyspozycji Arduino oraz LEGO Mindstorm. W zależności od Waszych preferencji możecie poćwiczyć swoje umiejętności programowania mikrokontrolerów lub pobawić się w języku Scratch i przy okazji wrócić do czasów dzieciństwa budując robota z LEGO!

Wydarzenie organizowane jest przez Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Bielsku-Białej oraz fundację Startup Podbeskidzie. Partnerem wydarzenia jest działające na ATH koło naukowe RESET.

Event jest także podsumowaniem projektu InduCCI, który Agencja Rozwoju Regionalnego realizuje od 2019 roku. Celem projektu było wskazanie roli przemysłów kreatywnych związanych z technologią jako czynnika napędzającego rozwój regionalny i transformację przemysłową. 

Poza ciekawymi prelekcjami - podczas spotkania przedstawione zostaną rezultaty akcji pilotażowych Industrial Hackathon i Youngster FabLab.

Zainteresował Cię ten temat? Skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza.