czwartek, 24 lutego 2022

Nabór wniosków na pożyczki płynnościowe POIR dla śląskich MŚP

Od czwartku 3 marca 2022 r. od godziny 8:00 można składać wnioski o pożyczki płynnościowe POIR dla MSP województwa śląskiego, ale warto przygotować się już dziś.

W dniu 3 marca 2022 r. o godzinie 8:00 Konsorcjum w składzie Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. z siedzibą w Bielsku-Białej (Lider Konsorcjum), Agencja Rozwoju Lokalnego S.A. z siedzibą w Sosnowcu, Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A., Rudzka Agencja Rozwoju „Inwestor” Sp. z o.o. z siedzibą w Rudzie Śląskiej, Stowarzyszenie „Bielskie Centrum Przedsiębiorczości” z siedzibą w Bielsku-Białej, Fundacja Rozwoju Regionu Rabka z siedzibą w Rabce, Stowarzyszenie „Samorządowe Centrum Przedsiębiorczości i Rozwoju” w Suchej Beskidzkiej, Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej Sp. z o.o. z siedzibą w Oświęcimiu oraz Agencja Rozwoju Małopolski Zachodniej S.A. z siedzibą w Chrzanowie uruchomi nabór wniosków na Pożyczki Płynnościowe POIR.

Nabór będzie trwał  od 3 marca 2022 r. od godziny 8:00 do 7 marca 2022 r. do godziny 24:00.

Udostępniamy GENERATOR WNIOSKÓW POŻYCZKOWYCH (www.plynnosciowa.pl), służący do składania wniosków drogą elektroniczną. W generatorze została udostępniona możliwość przygotowania wniosków natomiast  ich złożenie będzie możliwe w momencie otwarcia naboru.

O pożyczki płynnościowe POIR ubiegać się mogą przedsiębiorcy sektora MSP działający w województwie śląskim, których działalność została dotknięta skutkami pandemii COVID-19. Warunki pożyczek płynnościowych POIR są preferencyjne. Przedsiębiorcy spłacają jedynie kapitał, podczas gdy odsetki pokrywane są przez pomoc publiczną, nie ma również opłat pożyczki; maksymalny czas trwania pożyczki to 72 miesiące, w tym nawet do 6 miesięcy karencji i do 4 miesięcy wakacji pożyczkowych w dwóch pierwszych latach. 

Projekt realizowany jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, na podstawie umowy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej przy udziale Funduszy Europejskich w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19 w ramach inicjatywy REACT-EU. Celem projektu jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom Covid-19 przez wsparcie pożyczkami przedsiębiorstw, które z powodu pandemii mają problem z utrzymaniem płynności finansowej.

Zainteresowanych szczegółami zapraszamy na stronę:  
https://arrsa.pl/pl/oferta/Finansowanie/pozyczka-plynnosciowa-poir

 

Zainteresował Cię ten temat? Skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza.