W dniach 25-27 listopada 2019 w Linz odbyło się drugie spotkanie projektu InduCCI. Spotkanie odbywało się w niezwykłym miejscu – byłej fabryce tytoniu Austria Tabak, która została zmieniona w przestrzeń dla rozwoju branży kreatywnej.

W zaprojektowanych na nowo wnętrzach postindustrialnych stworzono m.in. hub nowoczesnych technologii, przestrzeń co-workingową i biura dla startupów, sale wystawowe oraz miejsce do organizowania eventów.


Podczas spotkania roboczego projektu odbyły się warsztaty będące podsumowaniem dotychczasowych działań projektowych w temacie identyfikacji dobrych praktyk z zakresu branży kreatywnej i branży kultury w regionie oraz burza mózgów na temat realizacji akcji pilotażowych w przyszłości.


W ramach wizyty studyjnej odwiedziliśmy także muzeum Ars Electronica – miejsce w, w którym możemy doświadczyć na własnej skórze jak nowoczesne technologie, a w szczególności Sztuczna Inteligencja mogą zmienić nasze życie. W muzeum mogliśmy zobaczyć jak Sztuczna Inteligencja się uczy, przeczytać napisane przez nią książki, a nawet stać się częścią malowanego przez nią obrazu. Podczas wizyty mielismy również okazję spędzić trochę czasu w kosmosie, podczas niesamowitego pokazu w technologii 8K!

InduCCI-RGB 3

 

InduCCI 1 InduCCI 2 InduCCI 3 4