W dn. 18-19 lutego 2020 roku odbyła się III edycja Festiwalu Nauk Ścisłych organizowanego przez II LO im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej. W tym roku do współpracy zaproszony został FabLab Bielsko-Biała.


Podczas festiwalu uczniowie szkoły mieli możliwość uczestnictwa w wielu wykładach, warsztatach i prezentacjach z dziedziny nauk ścisłych, nowoczesnych technologii, a także z zakresu tematów społecznych i ekologicznych.

W tym roku FabLab Bielsko-Biała prowadzony przez ARRSA został zaproszony do przeprowadzenia wykładu i warsztatów z zakresu drukowania i skanowania 3D. W drugim dniu festiwalu FabLab Manager Szymon Pryszcz pokazał możliwości sprzętu, jaki posiadamy w naszym FabLabie, a także przedstawił krótką historię technologii druku 3D oraz sposoby jej wykorzystywania w nauce, biznesie i codziennym życiu.
Uczniowie mogli na własnej skórze przetestować działanie skanera 3D oraz zobaczyć jak zeskanowane przedmioty i osoby wyglądają na ekranie komputera. Ponadto dowiedzieli się, jak działa drukarka 3D oraz że wyglądające na plastikowe wydruki 3D wcale plastikowe nie są.

Poniżej fotorelacja z wydarzenia.