W dniach 8-11 października w Brukseli odbywał się Europejski Tydzień Miast i Regionów – największe publiczne wydarzenie w temacie rozwoju regionalnego i miejskiego w Europie.

Z ramienia Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w evencie brali udział: Dyrektor Jan Sienkiewicz oraz Patrycja Węgrzyn, specjalista ds. projektów międzynarodowych, którzy mieli możliwość zaprezentowania efektów dwóch realizowanych projektów – współpracy polsko-brazylijskiej w ramach programu IUC LAC oraz projektu GoSiV realizowanego w ramach programu Horyzont 2020.

W trakcie wydarzenia programu International Urban Cooperation, które odbywało się w jednym z budynków Komisji Europejskiej w Brukseli, Dyrektor Jan Sienkiewicz przedstawił prezentację na temat inteligentnych specjalizacji na poziomie regionalnym i miejskim, nawiązując do zrealizowanego przez ARRSA projektu InFocus Urbact oraz trwającego projektu polsko-brazylijskiego IUC LAC.

W drugim dniu eventu podczas panelu dotyczącego współpracy regionów europejskich z regionami Ameryki Łacińskiej i Karaibów Patrycja Węgrzyn wspólnie z przedstawicielem regionu Sao Paolo, Carlosem Abrao, zaprezentowali działania podjęte do tej pory w ramach projektu, zidentyfikowane obszary współpracy oraz plany na przyszłość. Dyrektor Jan Sienkiewicz natomiast uczestniczył w panelu dyskusyjnym dotyczącym możliwości przyszłego finansowania zaplanowanych działań.

W tym samym dniu, w siedzibie regionu Emilia Romagna, Dyrektor Sienkiewicz uczestniczył natomiast w dyskusji na temat rozwoju umiejętności w ramach działań związanych z tworzeniem społeczeństwa innowacyjnego w oparciu o doświadczenia związane z realizacją projektu GoSiv.

FOTOGALERIA