W dniu 23 czerwca 2017 r. miało miejsce otwarcie nowej siedziby laboratorium druku 3D FabLab.

Uroczystość otworzył Wiceprezydent Bielska-Białej Pan Przemysław Kamiński. Prezes Zarządu ARR SA Pan Stanisław Ginda przedstawił nowe możliwości finansowania prac rozwojowych w zakresie małych przedsiębiorstw, które oferowane są przez Komisję Europejską z programu WATIFY, a młodzi przedsiębiorcy współpracujący z FabLabem, przedstawili własny projekt, który został doceniony w konkursie Microsoft Imagine Cup 2017.

1 IMG 2340

2 IMG 2346 copy

4 IMG 2351 2 copy

5 IMG 2352 2

6 IMG 2341 copy

7 IMG 2342 copy

News przygotowany przez BeskidNews: NOWA SIEDZIBA FABLABNET

FabLab otwarty będzie dla każdego – dzięki wysokiej jakości sprzętowi i wyszkolonemu personelowi każdy, kto ma pomysł, wizję innowacyjnego przedmiotu lub produktu, wizję artystyczną wymagającą wykonania fizycznej realizacji będzie mógł wreszcie ją zrealizować i samodzielnie lub pod nadzorem wydrukować własny model 3D.

Bazując na poprzednich doświadczeniach FabLabu ze współpracy z sektorem edukacji, oraz biznesu zdecydowaliśmy o wyposażeniu w najnowocześniejszy możliwy sprzęt – drukarki MakerBot – Replicator +, Replicator Z18, Replicator 2x oraz drukarka SLA, skaner 3D i laser tnąco-grawerujący CO2. Sprzęt ten pozwoli na realizację różnych możliwych projektów w zakresie od pomysłu, poprzez modelowanie cyfrowe, produkcję prototypu, produkcję w małych seriach czy też tzw. inżynierię odwrotną (inaczej zwaną rekonstrukcyjną).


ARR S.A. jest także jednym z partnerów projektu FabLabNet, finansowanego z programu Interreg Central Europe, który zakłada stworzenie międzynarodowej sieci FabLabów i współpracę różnych środowisk – edukacji, biznesu, władz publicznych, społeczności lokalnych – w celu promowania nowoczesnych technologii i tworzenia społeczności innowatorów i wytwórców oraz lokalnych ekosystemów innowacji.
W ramach realizowanego przez ARR projektu FabLabNet, będziemy prowadzić akcje pilotażowe – dla lokalnych społeczności i oraz w obszarze edukacji dla studentów i uczniów: bezpłatne szkolenia i warsztaty o różnym stopniu trudności dla wszystkich zainteresowanych – pasjonatów i amatorów, ale także dla osób, które z drukiem 3D miały już kontakt i będą chciały zrealizować swoje projekty.

Zapraszamy do laboratorium FABLAB: ARR SA, ul. Cieszyńska 365, bud. B.

fablab logo copy Watify logo